Czym jest prawdziwa moda?

Czym jest modaWiele młodych dziewczyn sądzi, że moda to naśladowanie celebrytek i modelek. Jednak prywatnie uważam, że prawdziwa moda to sztuka - sztuka pozwalająca Ci wyrazić siebie. Jeśli chcesz wykreować swoje własne ja, możesz to zrobić tylko przy pomocy własnej stylizacji.

Szukaj modowych inspiracji

Szukaj modowych inspiracji wszędzie wokół. Nie ograniczaj się tylko do żurnali. Inspiruj się osobami widzianymi na ulicy, strojami bohaterów twojego ulubionego serialu. Każda znana mi pasjonatka mody postrzega ubiór nie jako zbiór różnych ubrań, ale jako spójną całość. Kiedy kupują odzież damską, nie myślą "to ładna bluzeczka", ale "będzie ładnie wyglądała z moimi czarnymi rurkami, legginsami i tą spódnicą w paski zebry". Staraj się rozwinąć swój zmysł modowy - a oznacza to, że musisz poznać swoją szafę.

Markowe ciuchy - hit czy kit?

Pamiętaj, że o byciu modną nie stanowi stan twojego konta w banku. Niejedna dziewczyna chce mieć w szafie markowe ubrania, ale znacznie lepiej jeśli są to ładne ubrania. Tak naprawdę, nie potrzebujesz markowych jeansów by stworzyć doskonałą stylizację, choć oczywiście markowe ubrania mają swoje przewagi. Są na ogół bardziej komfortowe, wytrzymalsze, i często ładniejsze - ale markowe logo nie jest gwarancją stylowego wyglądu! Jeśli lubisz czasem zabłysnąć logo znanej firmy, możesz przeglądać outlety, a w sklepach z odzieżą używaną czasem można znaleźć perły. Często wystarczy na przykład torebka lub okulary od znanej marki... które odwrócą uwagę od tego, że reszta ubrań pochodzi z supermarketu!

Ale nie znaczy to też, że musisz polegać tylko na swoich przemyśleniach. Wbrew pozorom, kreacje domów mody, pokazy i media są ważne. Przeglądaj media społecznościowe, zwłaszcza Instagram i Pinterest, dla inspiracji - i by wiedzieć co dzieje się w świecie modowym. Nie należy też zapominać, że jak sama nazwa wskazuje, media społecznościowe pomogą ci skontaktować się z innymi pasjonatkami mody... masz szansę na zawarcie wyjątkowych przyjaźni, a przynajmniej na poznanie kobiet, z którymi wymienisz się ciuchami! Przeglądaj też pisma modowe - ale niech zamiast plotek o celebrytkach ciekawią cię raczej kroje i style na przyszły sezon. Warto na przykład znać kolor Pantone na nadchodzący rok!

Odkryj własny styl

Dlaczego nie należy wzorować się na tym co jest obecnie modne? No cóż, gdy już odkryjesz co jest obecnie modne, włączysz to do swojej stylizacji i zaprezentujesz to innym… ta moda zdąży już przeminąć. Prawdziwy styl to bycie w awangardzie mody, kształtowanie nowych trendów. Dlatego nie bój się raz na jakiś czas nałożyć na siebie strój zainspirowany nie stylizacją celebrytek, ale kreacjami widocznymi na pokazie mody. Zauważysz masę odblaskowych stylizacji? Dlaczego więc nie wypróbować poliestrowej lśniącej kurteczki?

Musisz wyróżnić się z tłumu, ale unikać krzykliwych, tanich połączeń. Często wystarcza tylko drobny szczegół, który przyciągnie uwagę - apaszka, para rękawiczek. Buty, nakrycie głowy czy podobne dodatki zawsze przyciągają wzrok - nie mówiąc już o biżuterii. Ta ostatnia wcale nie musi być kosztowna, by zwracać uwagę - duża ceramiczna bransoletka może być centralnym punktem stylizacji. Rozważ też, co twoja torebka mówi o tobie - duża skórzana przyciągnie uwagę, stylowa mała kopertówka jest idealna na wyjście na wieczór.

Prawdziwy styl jest osobisty

Planując własny styl, przyjrzyj się swojej osobie. Zastanów się nad swoją sylwetką, czy jesteś jabłkiem, odwróconym trójkątem, a może klepsydrą? Jaki jest twój odcień - czy jesteś jesienią czy zimą? Przyjrzyj się kształtowi swojej twarzy, szerokości barków - nie chodzi tu tylko o wymiary. To tylko liczby, musisz po prostu wiedzieć, co na tobie dobrze wygląda, jak podkreślić twoje silne strony i zrównoważyć słabości.

Pamiętaj jednak przede wszystkim, że musisz czuć się pewna siebie. Bycie stylową zależy od twego samopoczucia. Jeśli uważasz, że najlepiej pracuje ci się w swoim starym porozciąganym sweterku, to właśnie ten sweter noś do pracy, nie „profesjonalną” garsonkę - liczy się rezultat i twoje samopoczucie! Życie jest zbyt krótkie, i powinnaś je spędzić produktywnie, nie martwiąc się o to jak cię widzą inni.

Autor: www.zoio.pl.

Komentarze