Jak dobrać odpowiednią długość naszyjnika?

Jak dobrać odpowiednią długość naszyjnika?Jak powszechnie wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Uważacie, że wybór długości naszyjnika to prosta sprawa? W gruncie rzeczy wcale tak nie jest. Choć może to się wydawać czymś oczywistym, to jednak łatwo popsuć ogólny wygląd. Dlatego warto pamiętać o kilku zasadach.

Długość naszyjnika zależy od wielu czynników takich jak: rodzaj dekoltu ubrania, charakter okazji, na którą zamierzacie go ubrać, rodzaj stroju czy kształt szyi bądź twarzy. Jeżeli wybierzecie dobrą długość naszyjnika, to wpłynie to dobroczynnie na wasz ogólny wygląd. Możecie ukryć niedoskonałości lub zaakcentować te piękniejsze partie ciała. Przeczytajcie nasz artykuł i wybierzcie mądrze. Obrazek po lewej stronie przedstawia standardowe długości naszyjników, charakterystycznych dla odpowiednich stylów.

Kolia (obroża, ang: collar) - są to naszyjniki o długości od 30 do 35 cm, które przylegają blisko szyi. Ten styl zarezerwowany jest głównie dla naszyjników z pereł, które są doskonałym rozwiązaniem na formalne okazje, nadając elegancji waszemu wizerunkowi. Mogą składać się również z jednego bądź kilku łańcuszków. Naszyjniki tego typu pasują do dekoltu łódki i dekoltu w kształcie litery V. Jeśli macie okrągłe rysy twarzy bądź krótką szyję, nie zakładajcie ich. Sprawią, iż twarz będzie bardziej okrągła a szyja krótsza. Dlatego najładniej wyglądają na smukłych szyjach.

Choker - naszyjniki te przeznaczone są dla tych kobiet, które nie lubią nosić ich zbyt blisko szyi. Powinny oplatać podstawę szyi, tuż nad obojczykiem. Mają długość od 35 do 41 cm. Mogą być wykonane z jednego bądź większej ilości sznurów. Taka długość naszyjników pasuje idealnie na każdą porę dnia i okazję. Wykonane ze srebra lub złota, wyglądają bardzo kobieco i klasycznie na oficjalnych spotkaniach. Natomiast bardziej okazałe i wykonane z innych materiałów pasują na mniej zobowiązujące okazje. Naszyjniki te doskonale wyglądają na szyjach pań mających prostokątną bądź w kształcie serca twarz, gdyż pomogą złagodzić kanciasty podbródek. Chociaż jest to najbardziej uniwersalna długość naszyjników, należałoby unikać ich w połączeniu z golfami.

Princess - bardzo popularna i uniwersalna długość naszyjników, wahająca się od 43 do 50 cm. Ten model naszyjników jest najbardziej odpowiedni na wisiorki ponieważ znajdują się poniżej obojczyka. Większość kobiet może nosić tą długość ozdób bez względu na wiek. Wszechstronność "princesek" czyni je bardzo dobrym pomysłem na prezent. Te średniej długości naszyjniki pasują niemal do każdego stroju na dzień jak i na wieczór. Odpowiednie do dekoltów wysokich i w kształcie litery V. Są doskonałą alternatywą dla kobiet nie do końca pewnych jaki rozmiar założyć.

Matinee - naszyjniki te leżą poniżej linii obojczyka i opadają na biust. Ich długość wynosi od 50 do 65 cm. Pasują zarówno do nieformalnego ubioru jak i do stroju biznesowego. Styl Matinee zalecany jest dla dekoltów wysokich i bardzo niskich. Należy unikać zakładania tych naszyjników do bluzek czy koszul ze skomplikowanymi wzorami - będą ze sobą kolidować. Są doskonałym rozwiązaniem dla kobiet chcących podkreślić swój dekolt i przyciągnąć wzrok na partie klatki piersiowej.

Opera - długi typ naszyjników od 65 do 86 cm, zwisających poza linie biustu. Pasują do klasycznego i nieformalnego ubioru oraz sukni wieczorowych. Idealny do wysokich dekoltów. Naszyjniki typu Opera pomogą wydłużyć okrągłą twarz i są polecane dla kobiet, które mają bardziej atrakcyjną linię biustu niż dekolt. Są to najbardziej elastyczne naszyjniki ze wszystkich proponowanych długości, gdyż można je skrócić poprzez skręcanie i podwojenie. Stanowią wtedy dobrą stylizację na strój do pracy jak i po pracy. Przy doborze długości takiego naszyjnika musicie uwzględnić wasze proporcje ciała.

Sznur (ang: rope lub lariat) - najdłuższe z możliwych wariantów, ich długość przekracza 130 cm. Ulubione naszyjniki Coco Chanel. Można je nosić jako pojedyncze w pobliżu pępka, można je podwoić do dwóch sznurków, tak aby tworzyły "princeskę", bądź potroić w choker czy kolie. Ciekawie wyglądają także spięte i związane w węzeł. Dla tych kobiet, które noszą perły, długie naszyjniki pasują na luźne spotkania, zawijane dwukrotnie czy trzykrotnie tworzą bardziej formalny styl. Lariaty dobrze wyglądają na różnych dekoltach i z łatwością dają się modelować w jaką chcecie formę.

Komentarze