Kopertówka - jak ją nosić i do czego pasuje?

KopertówkaTorebki to bardzo ważna część kobiecej garderoby. Wśród wszystkich typów i rodzajów, jakie znajdują się w ofercie rynku, wyróżnić możemy tę najbardziej lubianą przez wiele prawdziwych dam - kopertówkę. Co to za torebka i czemu jest tak popularna? Kiedy warto ją nosić i do jakich kreacji można zakładać kopertówkę?

Kopertówka - znana i lubiana

Ta mała torebeczka, w kształcie niczego innego jak właśnie koperty, zyskała ogromną popularność ze względu na to, że jest bardzo elegancka i kobieca. Rodzaje kopertówek są różne, zazwyczaj jest to niewielka torba, w której zmieści się co najwyżej telefon i klucze. Rzadziej można dorzucić tam również portfel, byle nie za duży. Zdarzają się jednak również większe rozmiary a nawet takie, na które mówi się XL, ponieważ mieści się tam spokojnie teczka A4 z dokumentami. Można zakupić kopertówkę handmade, wtedy istnieje możliwość dopasowania niektórych elementów. Co ważne w kopertówkach - większość z nich nie posiada żadnego paska. Nosi się je w ręce, dlatego nie zawsze jest to wygodne rozwiązanie. Czego jednak nie robi się, aby dobrze wyglądać?

Jak nosić kopertówkę?

Istnieje kilka sposobów na to, jak nosić kopertówkę. Jak już zostało wspomniane, można trzymać ją w dłoni. Nie jest to jednak jedyna metoda, aby dobrze się prezentować z tą torebką. Oprócz tego można również nosić kopertówkę pomiędzy pachą a łokciem, przyciskając ją ręką do tułowia. Aktualnie powstała jednak nowa moda, dzięki poziomemu paskowi, który jest wszywany na wierzchu torebki. Dłoń wkładana jest pomiędzy torebkę a pasek i podtrzymuje kopertówkę od spodu. Ona jednak zahaczona jest również o nadgarstek. Wygląda to rewelacyjnie i jest bardzo wygodne, dlatego warto rozważyć zakup właśnie tak zaprojektowanej kopertówki.

Do czego pasuje ta torebka?

Kopertówka rewelacyjnie wygląda jako dodatek do eleganckich i koktajlowych kreacji. Każda kobieta doskonale wie, że żadna inna torebka nie podkreśli stylowego stroju tak jak zrobi to właśnie kopertówka. Oprócz tego spokojnie można dołączyć ją do stroju biznesowego, choć jeśli bierzemy ją do pracy to warto rozważyć kopertówkę XL ze względu na jej praktyczne zastosowanie. Ponadto torebka ta świetnie sprawdzi się na randkach, wyjściach do kina albo na spotkanie ze znajomymi. Najważniejsze jest jednak, aby nie dodawać jej do strojów sportowych i od tej zasady nie ma wyjątków.

To kobieca, delikatna i przede wszystkim - elegancka torebka. Zupełnie nie pasuje do adidasów i luźnej bluzy. Nie jest również polecana na spacery z dziećmi, ponieważ wtedy najbardziej praktyczna wydaje się ogromna torba, w której zmieszczą się wszystkie przedmioty, które mogą być potrzebne przy maluchu. Także na zakupy bardziej wygodna okazać się może duża torebka, w której zmieścimy spokojnie portfel, klucze, kluczki do samochodu oraz listę zakupów. Natomiast niosąc siatki z produktami do auta bądź domu - spokojnie będzie można złapać je dwoma rękami, bo nie będą one zajęte przez kopertówkę.

Kopertówka to bardzo kobieca i wybitnie stylowa torebka, jednak należy wiedzieć, kiedy można ją założyć, aby faktycznie dodała uroku i podkreśliła kreację. W innym wypadku możemy wyglądać śmiesznie albo denerwować się na mało funkcjonalną budowę tej torebki.

Autor: www.decobazaar.com.