Jak nosić pończochy samonośne?

Pończochy samonośneJak nosić pończochy samonośne? Które wybrać na co dzień? Co do nich dobrać, aby nie wyglądać wulgarnie? Wszystkie te pytania pojawiły się wraz z falą popularności pończoch na polskim rynku, a my na nie odpowiadamy!

Co musisz wiedzieć o pończochach?

Pończochy pierwotnie przeznaczone były dla mężczyzn, ale to bardzo odległe czasy. W połowie ubiegłego wieku ogromną popularność zdobyły tradycyjne pończochy do pasa. Wykonane były z trwałego nylonu i każda pani domu posiadała takie w swojej szafie. Dziś większość kobiet wybiera pończochy samonośne.

Manszeta pończoch samonośnych jest podszyta silikonem, dzięki czemu materiał trzyma się na udzie bez wsparcia pasa. Ponadto pończochy samonośne wykonywane są z tych samym materiałów co rajstopy, więc ich koszt jest relatywnie niski. Dlatego cieszą się obecnie dużą popularnością - są przecież bardziej seksowne od rajstop, a zakup drugiej pary nie nadwyręża portfela.

Jak nosić pończochy samonośne?

W prawidłowym noszeniu pończoch najważniejszy jest wybór rozmiaru. Za luźne zsuną się z ud. Za ciasne stworzą nieestetyczną fałdkę. Aby dobrze dobrać rozmiar pończoch, należy zmierzyć obwód swoich ud i porównać wynik z rozmiarami podanymi przez producenta. Jeśli jesteś wysoka, miej także na uwadze długość pończoch samonośnych. Powinny sięgać ponad połowę uda.

Z czym nosić pończochy samonośne?

Wiele kobiet ma problem z uwzględnieniem pończoch w swoich stylizacjach. Prawda jest jednak taka, że w większości przypadków należy traktować pończochy jak rajstopy. W związku z tym nosi się je w połączeniu ze spódniczkami i sukienkami.

Czasami jednak chcemy uwydatnić manszetę pończoch (np. na randce). Wówczas możesz założyć krótszą kreację, ale pamiętaj o tym, aby manszeta nie była widoczna, gdy stoisz lub chodzisz. Możesz uchylić jej rąbka, siedząc, ponieważ wtedy materiał nieco unosi się ku górze. Jeśli manszeta jest widoczna w innych pozycjach, najprawdopodobniej wygląda to nieelegancko.

Jakie pończochy samonośne wybrać?

Zdecydowanie warto mieć w swojej szafie klasyczne modele pończoch - całe gładkie z delikatną koronką na manszecie. Jeśli jednak chcesz przykuwać oko, postaw na jakiś wzór. Niewielki szew z tyłu pończoch to prawdziwy HIT ostatnich sezonów. Ponadto zwróć uwagę na miejsce, w którym kupujesz pończochy. Warto zainwestować w model, który założysz więcej niż jeden raz. W tym celu sprawdzaj oferty sklepów, które specjalizują się w sprzedaży bielizny.

Pończochy samonośne

Autor: www.missisleepy.pl.

Komentarze