Jak szybko i sprytnie malować się, czyli makijaż krok po kroku

Makijaż krok po krokuJeśli codzienny makijaż zajmuje ci zbyt dużo czasu, a tuszowanie rzęs lub konturowanie twarzy sprawia ci dużo problemów, naucz się kilku urodowych trików. Pomogą Ci wykonać idealny makijaż.

Konturowanie twarzy

Pierwszy krok w zrobieniu makijażu to aplikacja podkładu i korektora. Dobierz odpowiedni kolor i wklep kosmetyki za pomocą palców lub rozprowadź pędzlem. Czas na konturowanie brązerem. Podkreślenie i ukrycie konkretnych części twarzy, wyszczupli oraz uwydatni i zamaskuje twoje mankamenty. Weź pędzel z długim włosiem i narysuj na twarzy cyfrę trzy. Zacznij tuż nad brwiami, następnie przeprowadź pędzel pod kością policzkową, a konturowanie zakończ na żuchwie. Nadmiar kosmetyku rozetrzyj placami lub pędzelkiem.

Konturowanie ust

Jeśli chcesz sprawnie podkreślić kształt ust, konturówką narysuj krzyżyk w miejscu zwanym kątem ust (pod nosem, gdzie wargi łączą się). Następnie zaznacz pozostałe części warg przy pomocy kredki. Możesz lekko wyjść poza obszar ust, żeby optycznie je powiększyć. Pamiętaj jednak, by kolor konturówki był jak najbardziej zbliżony do odcienia warg. Wtedy twój makijaż ust będzie wyglądał naturalnie.

Malowanie rzęs

Czy łyżka może przydać ci się do tuszowania rzęs? Jasne, że tak. Wykorzystaj ją na dwa sposoby. Przyłóż łyżkę do powieki, u nasady rzęs; użyj maskary - po pierwsze uchronisz powiekę i położone na niej cienie przed pobrudzeniem tuszem, a po drugie podkręcisz rzęsy bez użycia zalotki. A jeśli stosujesz zalotkę, przed podkręceniem rzęs podgrzej ją suszarką - zrobisz w ten sposób zalotkę elektryczną, a efekt podkręconych rzęs utrzyma się dłuższy czas.

Szybki smokey eyes

To ostatnio hit w makijażu oczu. Na powieki połóż bazę pod cienie. W wewnętrznym kąciku oka nałóż jasny cień, a na całą ruchomą powiekę - cień w neutralnym kolorze. Wykończ teraz makijaż. W zewnętrznym kąciku oka narysuj kratkę (hasztag) tak, aby jedna z pionowych linii pokrywała się z linią rzęs. Potem rozetrzyj kratkę palcem lub pędzlem. Kreska na powiece. Dopełnieniem smokey eyes będzie kreska namalowana na powiece. Ale co zrobić, gdy twój eyeliner się skończył? Użyj maskary i cienkiego pędzelka! Pędzlem "zdejmij" tusz ze szczoteczki i na powiece stwórz kreskę. Jej długość, grubość i stopnień nachylenia wybierz sama i dopasuj do makijażu oczu, okazji lub urodowych trendów.

Długie rzęsy w kilka sekund

Zanim wytuszujesz rzęsy, nanieś na nie talk. W ten sposób wydłużysz rzęsy bez konieczności przyklejania sztucznych włosków. Następnie pomaluj rzęsy maskarą. To ostatni element w makijażu oczu. Możesz zastosować ten trik lub sztuczkę z łyżką.

Makijaż ust

Obrysowałaś już usta konturówką. Pora na szminkę. Co zrobić, gdy twoja pomadka połamała się? Podgrzej ją suszarką, by krawędzie wokół złamania roztopiły się. Połącz dwie części szminki i schowaj ją do lodówki.

Utrwalanie makijażu ust

Jeżeli pomalowałaś już usta naprawioną przez ciebie szminką, utrwal ich kolor. Przyłóż jedną warstwę chusteczki higienicznej do warg, lekko dociśnij i przypudruj transparentnym pudrem. Nadmiar szminki możesz odcisnąć na chusteczce.

Źródło: www.nanolash.pl.

Komentarze