Jakie są kształty paznokci? Jak dobrać kształt paznokci?

Podstawowe kształty paznokciCzy wiesz, że kształt paznokci może wpłynąć nie tylko na wygląd twojego manicure, ale też komfort pracy i wiek dłoni? Okazuje się, że ta bagatelizowana przez wiele kobiet kwestia ma też wpływ, na to, jak jesteśmy odbierane przez innych ludzi. Paznokcie w nieodpowiednim kształcie mogą nie tylko zdradzać nasz prawdziwy wiek, ale też cechy charakteru i styl życia. Zobacz, jaki kształt paznokci pasuje do twojego znaku zodiaku i jak odmłodzić dłonie dobrze dobranym kształtem płytki paznokci.

Paznokcie to najbardziej dekoracyjny element dłoni, który jest naszą wizytówką. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie nie tylko ich długości i koloru, ale też kształtu. To dzięki niemu możemy korygować wielkość dłoni, długość palców czy wreszcie wizualnie je wyszczuplić. Ponadto dłonie to druga po szyi część ciała, która zdradza nasz biologiczny wiek już w pierwszych sekundach znajomości. Nasze ręce nie mają lekko, są najbardziej zapracowaną częścią ludzkiego ciała, nawet kiedy Ty odpoczywasz, one cały czas pracują. Dlatego kształt paznokci powinien być dopasowany również do naszego stylu życia.

Na co zwrócić uwagę wybierając kształt paznokci?

Estetyka to pierwsze co nam przychodzi do głowy. Zobacz, jak dopasować kształt paznokci do dłoni. Posiadaczki krótkich palców, szerokich paznokci i krótkiej płytki, powinny zdecydować się na pazurki, które wysmuklą i wydłużą dłonie. Migdałki, szpice i trumienki wizualnie wydłużają i wyszczuplają ręce. Pozostaje jeszcze kwestia długości, którą dopasowujemy do stylu naszego życia, czynności wykonywanych w pracy i domu. Bardzo długie paznokcie mogą skutecznie utrudnić pisanie na komputerze, wykonywanie precyzyjnych czynności, a także opiekę nad małymi dziećmi.

  • Szeroka długa płytka. Panie z długą szeroką naturalną płytką wyszczuplą ją pazurkami stiletto i trumnami, a także radykalnymi migdałkami.
  • Długa smukła wąska płytka będzie doskonale prezentować się w kształcie prostokątnym, owalnym, okrągłym, a także trumnami.

Kształt paznokci a cechy osobowości

Czy wiesz, że kształt twoich pazurków zdradza cechy twojej osobowości? Okazuje się, że wybór kształtu mani nie jest przypadkowy. Badania przeprowadzone na sporej grupie fanek hybryd pokazały, że grupy kobiet najczęściej wybierają ten sam kształt pazurków, mają takie same lub bardzo podobne cechy charakteru. Zobacz, co mówi o tobie twój manicure.

  1. Kwadratowe paznokcie najczęściej noszą panie twardo stąpające po ziemi, o konserwatywnych poglądach. Mistrzynie logistyki, które planują każdą minutę swojego życia, żeby zaoszczędzić jak najwięcej czasu, na to, co sprawia im najwięcej przyjemności. Pewne swojej wartości, otaczające się tylko zaufanym nielicznym gronem znajomych, nie lubią wychodzić ze swojej strefy komfortu, każdy krok dwa razy pomyślą, zanim go wykonają.
  2. Okrągłe paznokcie na zapałkę to znak rozpoznawczy niepoprawnych romantyczek, którym marzy się książę na białym koniu i bajkowe życie. Kobiety te często bujają w obłokach, marząc, z góry wiedzą, że większość z tych marzeń nigdy nie zostanie zrealizowana. Filantropki z zamiłowania gotowe zbawiać świat, realizować swoje pasje. Wiele podróżniczek z zawodu i zamiłowania nosi okrągłe paznokcie, a także osób, dla których poznawanie nowych ludzi i miejsc jest najlepszą rozrywką i życiowym marzeniem.
  3. Kwadratowe paznokcie z zaokrąglonymi brzegami najczęściej wybierają ambitne, pewne siebie, asertywne, silne kobiety, które dyktują reguły gry. To typ urodzonego przywódcy, który potrafi z podniesioną głową przegrać bitwę, żeby wygrać wojnę. Pewne swoich racji, jeśli trzeba, pozwalają popełniać błędy swoim bliskim i współpracownikom. A kiedy okaże się, że miały rację, wyciągają pomocną dłoń i dyplomatycznie milczą, czekając na dalszy rozwój wydarzeń. Mądre, elastyczne i gotowe do pozornych kompromisów potrafią manipulować ludźmi i osiągać zamierzone cele.
  4. Migdałki to kształt pazurków najczęściej wybierany przez miłośniczki mody, które śledzą trendy i zachwycają swoimi stylizacjami. Otwarte, kreatywne, tryskają pomysłami, lubią być zauważane i wyróżniać się z tłumu, ale w granicach rozsądku. Uwielbiają zdobywać nowe umiejętności, mają więcej niż jedną pasję. Chętnie podróżują i łatwo nawiązują kontakty.
  5. Paznokcie baleriny, czyli subtelnie spiłowane trumienki noszą kobiety stanowcze, twardo stąpające po świecie, pewne siebie i kreatywne. Zaradne życiowo są doskonałymi doradcami, ponieważ zawsze znajdują wyjście z dosłownie każdej sytuacji. Zawsze dobrze ubrane, potrafią bawić się modą i nie obawiają się modowych eksperymentów.
  6. Szpiczaste i stiletto, czyli mega szpiczaste pazurki baleriny noszą panie kreatywne, eleganckie, mają charakterek z pazurem, potrafią walczyć o swoje i są bardzo uparte. Pewne swoich racji łatwo nie ustępują, za wszelką cenę dążą do celu i najczęściej go osiągają. Są uwielbiane i adorowane przez mężczyzn, potrafią ich zwodzić długimi miesiącami, by potem sprytnie się wywinąć ze znajomości. Często same wybierają sobie partnera i potem z dziewczęcym wdziękiem i uporem godnym mistrza kruszą jego serce.

Jaki kształt paznokcia pasuje do twojego znaku zodiaku?

Podobnie jak długość i kolor włosów czy biżuteria tak i kształt paznokci powinnyśmy dopasować do naszego znaku zodiaku. Nie będą one jednak niczym talizman, ale dzięki takiemu dopasowaniu nawet z pazurkami hybrydowymi lub żelowymi będziesz czuła się tak, jakby się z nimi urodziła. Jeśli więc chcesz swobodnie nosić długie paznokcie, koniecznie zobacz, jakie pasują do twojego znaku zodiaku. Jak podkreślają astrologowie, każdy znak to inne cechy charakteru, inne predyspozycje, jak chociażby hierarchia wartości. Jeśli w swoim życiu na pierwszym miejscu lub jednym z pierwszych stawiasz estetykę i wygląd zewnętrzny. Wiele jesteś w stanie poświęcić i znieść, żeby twoje dłonie prezentowały się jak najlepiej. Jeśli jednak na pierwszym miejscu stawiasz rodzinę, dzieci, pracę lub ratowanie całego świata. A twój wygląda to druga lub trzeciorzędna sprawa, z pewnością nie będziesz się uczyć, pracować w niewygodnych za wąskich, za długich lub zbyt spiczastych pazurkach. Dlatego, zanim odwiedzisz manikiurzystkę, sprawdź, jaka długość i kształt paznokci pasuje do twojego znaku zodiaku.

Jaki kształt paznokci dla Barana?

Panie spod znaku Barana śmiało idą przez życie, ich wrodzoną przebojowość i kreatywność idealnie odzwierciedla mani w kształcie migdałków i stiletto. A te powinny być długie i mocno podkreślone kolorem lub wzorem. Dla pań spod znaku Barana polecamy krwistą czerwień, czerń, a także wszystkie neonowe kolory. Zdobienia pazurków nie powinny być skromne a wręcz przeciwnie fantazyjne, kreatywne i mocne. Jeśli jesteś baranem idealny mani dla Ciebie, to ten, który się rzuca w oczy, gustowny, ale odważny, pełen fantazji i przepychu. Wszelkie esy-floresy, cyrkonie i wielobarwne malowidła. Ponadto astrologowie podkreślają, że manicure dla Barana powinien być nie tylko piękny i wymyślny, ale też zawsze dopasowany do sytuacji. A to oznacza, że Barany są w stanie zmieniać pazurki na inne, bo np. zbliża się Halloween, święta Bożego Narodzenia, Walentynki a w międzyczasie urodziny koleżanki i jeszcze konferencja pracy, a osoby spod tego znaku zawsze mają mani w punkt, dopasowany do sytuacji, pory roku i celebrowanych okazji. To jeden z tych znaków, który manikiurzystkę powinien mieć na etacie, bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna zmiana stylizacji.

Idealne paznokcie dla Barana
Idealne paznokcie dla Barana

Jaki kształt paznokci dla Byka?

Owalne lub prostokątne krótkie paznokcie to idealny wybór dla Byka ceniącego sobie komfort wygodę. Panie spod tego znaku najczęściej wybierają krótkie owalne lub prostokątne pazurki w barwach nude, frencz lub klasycznej czerwieni, pudrowym różu, bieli i czerni na wielkie wyjścia. Byki, choć cenią estetykę i zawsze chcą wyglądać schludnie, bez względu na wykonywany zawód ponad wszystko cenią wygodę, a nie ma bardziej komfortowego mani jak ten z krótką zaokrągloną lub kwadratową płytką. Bardzo często panie spod tego znaku rezygnują z malowania paznokci lub pokrywają je jedynie bezbarwnymi produktami. Taki już urok Byków, które kochają piękno, ale swoją wygodę jeszcze bardziej, o czym nie wstydzą się mówić.

Jaki kształt paznokci dla Bliźniąt?

Bliźnięta lubią eksperymentować, nie znoszą nudy, dlatego idealny kształt paznokci dla nich nie istnieje. Szybko się nudzą, więc każde pazurki są zupełnie inne od pozostałych, podobno to najlepsze klientki manikiurzystek, ponieważ zmieniają stylizację paznokci częściej niż inne znaki zodiaku. Idealnym rozwiązanie dla Bliźniąt jest stylizacja składająca się kilku różnych kształtów, na każdym paznokciu inny i podkreślona kolorami. Jednak nawet taki mani może im się szybko znudzić. Panie spod znaku Bliźnięta częściej niż inne kobiety uczą się samodzielnej stylizacji pazurków, ponieważ jeden mani przez kilka tygodni to dla nich nuda nie do zniesienia.

Idealne paznokcie dla Bliźniąt
Idealne paznokcie dla Bliźniąt

Jaki kształt paznokci dla Raka?

Raki to bardzo wrażliwe, subtelne i skromne kobiety, które nie lubią na siebie zwracać uwagi. Najlepszy kształt paznokci dla nich to zaokrąglone na zapałkę lub prostokątne. Nie za długie, nie za krótkie, średniej długości zaokrąglone lub proste pazurki w neutralnych odcieniach nude, jasnych beżach, bieli bez wzorków lub w bardzo subtelnym. Dłonie Pani spod znaku Raka idealnie odzwierciedlają jej charakter. Są równie skromne i subtelne jak ich właścicielka.

Jaki kształt paznokcia dla zodiakalnego Lwa?

Zodiakalne Lwy są królem towarzystwa niczym lew królem dżungli, lubią się wyróżniać na tle innych. Ich paznokcie zawsze muszą być najdłuższe najładniejsze i najmodniejsze. Idealny kształt płytki dla Pani Lew to trumienki, stiletto oraz migdałki. Wszystkie w długości maksi z wyraźnym wzorem. Jeśli zodiakalny Lew rezygnuje ze wzorków to tylko na rzecz lakierów termicznych, z motywem syrenki, kociego oka lub metalicznych kolorów. Panie Lwy najlepiej czują się, kiedy ich mani przypomina szpony drapieżnika, a jeśli ze względu na wykonywaną pracę lub styl życia nie mogą sobie pozwolić na długie paznokcie, wówczas na krótkiej płytce pojawiają się prawdziwe dzieła sztuki. Są wymagające wobec siebie i innych, dlatego nawet niewielkie niedociągnięcie w mani, może je wpędzić w prawdziwie lwią złość. Jeśli więc wykonujesz mani na dłoniach zodiakalnej Lwicy, lepiej, żebyś była profesjonalistką z długim stażem, w przeciwnym razie możesz na własnej skórze odczuć jej gniew.

Idealne paznokcie dla Lwa
Idealne paznokcie dla Lwa

Jaki kształt paznokci dla zodiakalnej Panny?

Zodiakalna Panna to urodzona perfekcjonistka, ceniąca sobie dobry styl na równi z wykonaniem. Dlatego najlepsze paznokcie dla kobiety spod tego znaku to proste krótkie lub półdługie owalne. Najlepszy mani to frencz w klasycznej lub nowoczesnej wersji. Panny lubią zawsze wyglądać stosownie do okazji, a to oznacza, że najczęściej decydują się na frencz lub neutralny mani w odcieniach nude. Kochają umiar, powściągliwość i perfekcję, którą cenią ponad wszystko. Dlatego ich proste lub owalne pazurki zawsze są perfekcyjne opiłowane, mają idealną grubość płytki, a hybryda jest nałożona wręcz po mistrzowsku. Mimo wrodzonej subtelności potrafią prosić o poprawkę mani, kiedy im się coś nie podoba. Mogą zrezygnować z modnych wzorków, ale nigdy nie będą pobłażliwe dla fuszerki. Zawsze stawiają na jakość, ich mani powinien więc być perfekcyjny. Ich proste pazurki są idealnie równe, a zaokrąglone powinny być piłowane z zegarmistrzowską precyzją. W przeciwnym razie zodiakalna Panna będzie niezadowolona, może poprosić o poprawkę, a na kolejny mani wybierze inny salon. Każde niedociągnięcie burzy jej wewnętrzną harmonię, psuje nastrój i odbiera radość z każdego dna.

Jaki kształt paznokci dla zodiakalnej Wagi?

Zodiakalne Wagi to miłośniczki piękna, podążające za najnowszymi trendami, które chętnie zgłębiają swoją wiedzę w każdej dziedzinie. Dla Wag najlepszy kształt paznokci to ten, który akurat pojawił się trendach. Panie spod tego znaku chętnie i szybko przyswajają nową wiedzę, zawsze chcą być modne, nawet jeśli wymaga to od nich poświęceń, jak zmiana mani po kilku dniach. Panie spod znaku Wagi noszą migdałki, stiletto, trumienki, owalne, zaokrąglone i prostokątne paznokcie z taką samą gracją. Odwiedzają manikiurzystkę częściej niż inne kobiety. A wrodzony rozsądek sprawia, że wcześniej lub później same zaczynają stylizować swoje pazurki. Umiejętność ta pozwala im zmieniać tak często kolor i kształt paznokci, jak im się zamarzy. Jeden rzut oka na instagramowe propozycje i już są gotowe na nowy mani.

Idealne paznokcie dla Wagi
Idealne paznokcie dla Wagi

Jaki kształt paznokcia dla zodiakalnego Skorpiona?

Panie spod znaku Skorpiona są wybredne i nieobliczalne również w kwestii wyboru manicure. Idealny kształt płytki paznokcia dla nich to migdałki, które pięknie wyglądają w każdym kolorze. Jeśli zodiakalny Skorpion decyduje się na paznokcie hybrydowe lub żelowe, to już po kilku dniach czuje się nimi znudzony. Dlatego Skorpiony częściej niż inne znaki zodiaku albo rezygnują w ogóle z hybryd i codziennie wykonują nową stylizację, dopasowaną do stroju, jaki będą nosić kolejnego dnia. Albo też noszą paznokcie migdałki, których kolor i wzór samodzielnie modyfikują.

Jaki kształt paznokci dla zodiakalnego Strzelca?

Pani Strzelec to osoba o złożonej osobowości, która oprócz wrodzonej tajemniczości i ciekawości świata uwielbia śledzić wszystkie nowinki również w manicure. Idealny kształt paznokci dla niej to ten, który właśnie ma najwięcej followersów na Instagramie lub pojawił się na znanych pokazach mody zwiastujących trendy na nadchodzący sezon. Zawsze jest o krok przed tym, co noszą inni, obserwując jej mani, dowiemy się, co będzie modne w kolejnym sezonie. Najchętniej nosi paznokcie trumienki i stiletto, których kształt przyciąga spojrzenia. To właśnie na takiej płytce paznokcia zodiakalny Strzelec prezentuje najmodniejsze wzorki na paznokciach. Pani spod tego znaku w większości przypadków ma w domu wszystkie akcesoria do hybryd i nie zawraca sobie głowy przekonywaniem manikiurzystki, że chce inne pazurki niż reszta kobiet. Strzelce podkreślają zaostrzony kształt paznokci sztyletów brokatami, kolorowymi geometrycznymi motywami, a także cyrkoniami, kamieniami szlachetnymi i wszystkim, co aktualnie jest w trendach lub będzie w niedalekiej przyszłości. Paznokcie trumienki mają idealnie opiłowane i rzeczywiście wyglądają jak miniaturowe trumienki Drakuli. Stiletto na ich dłoniach to prawdziwe dzieła sztuki idealnie opiłowane i perfekcyjnie ściśnięte podczas utwardzania z zaznaczonymi końcówkami. Mani pań spod tego znaku jest odważne zawsze modne i perfekcyjne.

Jaki kształt paznokci dla Koziorożca?

Kobiety Koziorożce to osoby, które ceniące swoją strefę komfortu, z której rzadko wychodzą. Dlatego idealny kształt paznokci dla zodiakalnych Koziorożców to zaokrąglona płytka średniej długości. Taka, która pozwala na wykonywanie wszystkie służbowych i domowych czynności. Nie rzuca się w oczy i zawsze jest w punk. Nie oznacza to jednak, że nie są one wymagającymi klientkami w salonach manikiurzystek. Panie spod tego znaku reagują niezadowoleniem i otwartą krytyką, kiedy tylko ich owalne zaokrąglone pazurki nie są idealnie równe lub zaokrąglony brzeg na palcu serdecznym nie jest identyczny z tym na kciuku czy wskazującym. Wybierają najczęściej stonowane pastelowe kolory, które pasują dosłownie do wszystkiego, a jeśli już zdecydują się na jakiś wzorek, to jest on klasyczny, stonowany i nierzucający się w oczy. Nie lubią zmian i nowości, dlatego zaokrąglone pazurki noszą najczęściej przez całe życie traktujące je jako integralną część swojego wizerunku, z którym nie potrafią się rozstać nawet w imię mody.

Jaki kształt paznokci dla zodiakalnego Wodnika?

Prostokątne paznokcie to dla pań spod znaku wodnika idealny wybór, a to dlatego, że ich pazurki to istny poligon doświadczalny i laboratorium w jednym. Wodniki zwraca bowiem uwagę nie tylko na wartości wizualne, równie ważne jest dla nich wypróbowanie wszystkich nowinek kosmetycznych. Z tego też powodu Pani Wodnik raz decyduje się na mani żelowy, innym na japoński lub tytanowy, a jeszcze innym chce jedynie pokryć swoje pazurki lakierem hybrydowym. Prostokątny kształt jest też idealny do eksperymentów z dekoracjami do paznokci takimi jak cyrkonie, perły, łańcuszki, folia transferowa, miniaturowe szkiełka, kawiorki i całe mnóstwo naprawdę dekoracyjnych wzorów.

Idealne paznokcie dla Wodnika
Idealne paznokcie dla Wodnika

Jaki kształt paznokci dla zodiakalnych Ryb?

Panie spod znaku Ryb to artystyczne dusze, które nie zadowalają się byle czym. Idealny kształt paznokci dla nich to owalne, na których prezentują prawdziwe dzieła sztuki. Ryby lubią wyglądać dobrze i eksponować swoją artystyczną duszę oraz zamiłowanie do sztuki. Nie powinno więc nikogo zdziwić, jeśli Pani Ryba przyjdzie do pracy z miniaturowym portretem Mony Lisy na paznokciach. Owalne pazurki Ryb bardzo często są malowane na jasne pastelowe kolory, ale zawsze pojawia się na nich wyjątkowa dekoracja. Jeśli już Rybę uda się namówić na mani z pyłkami z pewnością będzie to wyjątkowy motyw. Znacznie częściej wybierają one naklejki ze skomplikowanym motywem, wymyślne esy-floresy lub pazurki 3D.

Jeśli jeszcze nie wypróbowałaś swojego zodiakalnego kształtu paznokcia, najwyższa pora. Wybór kształtu paznokcia nie tylko decyduje o tym, jak wygląda twój mani. Ważne jest też, żebyś się w nim dobrze i swobodnie czuła, w przeciwnym razie manicure będzie Cię irytował, może nawet stać się powodem złego samopoczucia.

Komentarze

Jaśka
Nawet w pełni naturalne paznokcie, bez żadnego kolorowego pokrycia, mogą pięknie się prezentować i stać się jednym z twoich większych atutów, o ile tylko będą zadbane i wypielęgnowane. Spróbuj poświęcić im nieco więcej uwagi, a dobre efekty przyjdą do ciebie bardzo szybko. Zadbaj o swoją codzienną dietę i w razie potrzeby wprowadź do niej specjalistyczne witaminy na paznokcie, jak również zacznij wykonywać różnorodne domowe zabiegi pielęgnacyjne, by zacząć dbać o paznokcie dokładnie tak samo, jak dbasz o swoje nogi, włosy lub skórę twarzy.